Menu

Czyszczenie i renowacja piachem

Sierpień 1, 2017 - Remonty
Czyszczenie i renowacja piachem

Piaskowanie jest metodą, jaka obecna jest w branży budowniczej od wielu lat. Polega ona w głównej mierze na czyszczeniu lub ewentualnie kształtowaniu dowolnej przestrzeni materiałem ściernym. Wykonuje się to przy użyciu sprężonego powietrza.

Dzięki możliwości piaskowania różnych przedmiotów zdobycie gładkiej, ale dosyć chropowatej przestrzeni jest bardzo proste. W ten sposób możliwe jest przygotowanie przestrzeni pod malowanie bądź też inne czynności. To oczywiście dlatego tą metodę stosuje się pomiędzy innymi w branży motoryzacyjnej. Piaskowanie kapitalnie sprawdza się w przypadku karoserii samochodowej i felg. Co więcej jest to równie odpowiednie rozwiązanie w przypadku czyszczenia detalów stalowych oraz cegły. Wysokiej jakości piasek do piaskowania pozwala zdobyć bardzo dobre wyniki czyszczenia, ale nie tylko. Poza tym piaskowanie sprawdza się też w czasie wykonywania prac renowacyjnych. W ten sposób wolno dokonywać prac przy starych budynkach lub innych obiektach.

W czasie wyboru piasku do piaskarki trzeba zwrócić uwagę na jego właściwości i cenę. Nikt nie lubi przecież przepłacać. Rzecz jasna należy przywiązywać też ogromną wagę do tego jaką klasę reprezentuje dany piach do piaskarek, ponieważ musi on spełnia wszelkie normy by był bezpieczny. Chodzi tu nie wyłącznie o otoczenie i piaskowany element, ale przede wszystkim również zdrowie ludzkie. Piaskowanie jest albowiem szkodliwe dla zdrowia, kiedy nie jest wykonywane wedle zaleceń i w sytuacjach, gdy dany piasek nie spełnia wymaganych norm.